ZAHRADNICKÉ PRÁCE


Návrhy zahrad

 Navrhujeme zahrady u rodinných domů i u firemních objektů a sídel. Návrhy zahrad jsou zpracovány zahradním architektem na PC a při následné realizaci zahrady jsou dodávány zdarma.

Každý návrh zahrady obsahuje přesný osazovací plán a seznam rostlin včetně latinských i českých názvů. Zahradu Vám navrhneme a přizpůsobíme, podle potřeby různých požadavků a vaším zálibám. Včetně prostoru pro malé děti a návrhu dětského hřiště.

Navrhneme vám vhodné květiny, traviny, okrasné dřeviny, listnáče i jehličnany a dekorativní prvky včetně drobných zahradní staveb.

Realizace zahrad

TERÉNNÍ ÚPRAVY

- srovnání terénu, odvoz nevyhovující zeminy, kamenů a suti, navezení zeminy a terénní modelace pozemku za použití stavební techniky.

ROSTLINNÝ MATERIÁL

- nabízíme rostlinný materiál od předních pěstitelů u nás i v zahraničí, podle přání zákazníka dodáváme rostlinný materiál obalovaný, nebo prosto kořenný.  Nabízíme rostlinný materiál, jako jsou: Letničky, Trvalky, Dvouletky, Traviny, Jehličnany, Listnáče, včetně vzrostlých stromů.

ZAKLÁDÁNÍ ZÁHONŮ

- založíme vám záhon podle předem schváleného projektu s důrazem na co nejmenší požadavky na údržbu položením mulčovací folie a navezením borky, včetně montáže závlah.

Zakládání trávníků

VÝSEV TRÁVNÍKŮ

- méně finančně náročný, nevýhodou je, že trávník se bude zapojovat několik týdnů. Normální zátěž je možná až po několika měsících. Záleží na vysetých druzích (druhy s rychlým nebo pomalým vývinem). Náročnější je péče o nově vysetý trávník.

TRÁVNÍKOVÝ KOBEREC

- ideální způsob, jakým docílit rychle a dokonale vypadající trávník.  Dodáme vám travní koberec vysoké kvality, které je dosaženo díky špičkové travní směsi, předem vypěstovaný trávník, který speciální stroj odřízne i s potřebným drnem a svine, se poté dodá k zákazníkovi a pokládá na předem upravenou půdu. Během několika málo dní lze trávník běžně používat a zatěžovat.

Závlahové systémy

Zpracujeme vám návrh a cenovou nabídku na automatický závlahový systém Hunter. Automatické zavlažování je nezbytnou součástí každé moderní zahrady. Bez automatického závlahového systému se neobejde žádný kvalitní trávník a zahrada, automatická závlaha je dnes již naprosto běžná.

Drobné zahradní stavby

Důležitým doplňkem zahrady a její funkčnosti jsou i drobné zahradní stavby.

Navrhneme a zrealizujeme stavbu například: palisád, altánů, treláží, pergol, chodníčků, zídek, oplocení, zámkové dlažby atd.

Údržba zahrad a veřejné zeleně

Naše služby jsou určeny jak pro soukromé majitele zahrad a také pro subjekty veřejné správy. Nabízíme vám také údržbu veřejné a komunikační zeleně.

ÚDRŽBA ZAHRAD

-  o zahradu je třeba neustále pečovat. Potřebuje odbornou péči při pravidelné údržbě. Údržbu zahrady přizpůsobíme požadavkům každého zákazníka. Provádíme dlouhodobé i jednorázové údržby zahrad. Pro Vaši zahradu uděláme vše co je nutné, k její údržbě.

Nejčastější úkony: seč, vertikutace, pletí, zálivka, hnojení (trávníků a okrasných dřevin), chemická likvidace plevele, řez živých plotů, řez stromů, doplnění substrátů borky atd.

ÚDRŽBA VEŘEJNÉ ZELENĚ

-  nabízíme komplexní péči o veřejnou zeleň: seč parků, komunikační zeleně, údržbu vnitrobloků, prořezy stromů (zdravotní, výchovné bezpečnostní řezy atd.). Rizikové kácení stromů, řez živých plotů, úpravu ulic, náměstí, vnitrobloků, parků, hřišť, terénní úpravy, nové výsadby, drobné stavby, zálivku, chemickou likvidaci plevelů, hojení, úklidy, likvidaci a odvoz odpadu, práci na plošině i stromolezeckou technikou.